Kam mohu vyjet    Přihlášení a podmínky   Po návratu

Praktická stáž   Kontakt

STUDIJNÍ POBYTY

Existuji dva typy studijních pobytů v rámci bilaterálních smluv mimo EU, a to:

a) na základě bilaterální dohody mezi MENDELU a partnerskou institucí v zahraničí

Student vyjíždějící přes bilaterální dohodu je osvobozen od placení školného na zahraniční partnerské univerzitě. Seznam všech aktuálně uzavřených dohod naleznete zde:

Seznam univerzit, kde jsou aktuálně uzavřené dohody.

b) jako tzv. "freemover"

Vyjíždí-li student do zahraniční se statusem "freemover", není nutné, aby byla mezi vysílající a přijímající univerzitou podepsána bilaterální smlouva. Student si výjezd do zahraničí může dojednat individuálně, ovšem v tomto případě Zahraniční oddělení neposkytuje studentovi organizační ani administrativní podporu a jde v podstatě o jeho soukromou aktivitu. Pro výjezd do zahraničí si musí freemover student zajistit souhlas jak přijímající, tak vysílající univerzity.

KONTAKT

Program na Mendelově univerzitě v Brně zajišťuje Oddělení mezinárodních vztahů a internacionalizace.
Bc. Romana Vajdíková
E-mail: xvajdiko@mendelu.cz