Brno leží v opravdovém srdci střední Evropy, proto se do něj jednoduše dostanete z několika blízkých letišť:

•   Brno
•    Praha
•    Bratislava
•    Vídeň

nebo vzdálenějších:
•    Katovice
•    Kraków
•    Wroclaw
•    Budapešť

Ze všech mimobrněnských letišť se do Brna nejsnáze dostanete žlutými autobusy RegioJet (Student Agency). Jízdní řády naleznete zde.

Z brněnského letiště:

Z letiště Brno Tuřany  se do centra Brna pohodlně dostanete autobusovými linkami 76 (ve dne) a N89 (v noci). Autobusy vás dovezou k Hlavnímu (vlakovému) nádraží za cca 20 minut. Jízdenky koupíte v prodejním automatu v příletové hale, ve vozech bezkontaktní kartou nebo u řidiče (možnost platby kartou). Cena jízdného je 25 korun s platností 60 minut. Více informací o jízdenkách najdete na stránce Erasmus Guide.

Stanoviště vozů CITI TAXI Brno se nachází před příletovou halou. Pro objednávku vozu volejte NONSTOP Dispečink  +420 542 321 321 nebo +420 777 014 004. Lze také využít online objednávku na webu.

Letiště Brno - Tuřany

Z Prahy do Brna:

Autobusy RegioJet (Student Agency) vás dovezou z pražského letiště Václava Havla na autobusové nádraží Grand v Brně. V Praze budete muset přestoupit na autobusovém nádraží Florenc, vaše jízdenka vám však bude platit po celou cestu se Student Agency a hostesky v autobuse vám rády podají informace. Autobusy bývají často obsazené, proto doporučujeme včasnou rezervaci jízdenek. Jízdenky můžete koupit v kanceláři Student Agency na Terminálu 1 v Praze nebo online.

Letiště Václava Havla Praha

Z Prahy do Brna se můžete dostat i jinými spoji, které obvykle jezdí z centra Prahy. Autobusy Tourbus, Eurolines a další většinou jezdí z autobusového nádraží Florenc Praha na autobusové nádraží Zvonařka Brno.

Vlaky jezdí z Prahy hlavního nádraží do stanice Brno hlavní nádraží. Pro cestu z letiště můžete využít Airport Express, který vás doveze do centra Prahy. Bližší informace o spojích v rámci Prahy získáte na letišti v Informacích v příletové hale, jízdní řády v rámci České republiky najdete zde.

Taxislužbu mezi Brnem a Prahou zajišťuje například agentura Foreigners.cz. Doporučujeme objednávat alespoň den předem. Bližší informace a ceny najdete zde.

Z Vídně do Brna:

Autobusy Student Agency vás dovezou přímo z vídeňského letiště Schwechat na autobusové nádraží Grand v Brně. Autobusy bývají často obsazené, proto doporučujeme včasnou rezervaci jízdenek. Jízdenky můžete koupit online zde. Pokud má řidič volná místa, je možné zakoupit jízdenku i u řidiče.

Z Vídně do Brna se můžete dostat i jinými spoji.
Autobusy Tourbus a další operují většinou jednou denně.
Vlaky jezdí z Wien Hauptbahnhof do stanice Brno hlavní nádraží. Pro cestu z letiště můžete využít City Airport Train nebo Vienna Airport Lines. Bližší informace o spojích v rámci Vídně získáte na letišti v příletové hale, jízdní řády v rámci České republiky najdete zde.

Taxislužbu mezi Brnem a Vídní zajišťuje například agentura Foreigners.cz. Doporučujeme objednávat alespoň den předem. Bližší informace a ceny najdete zde.

Další infomace o spojích ve městě Brně a z /do Brna naleznete na IDS JMK.

Chystáte se cestovat po Brně? Cestu z nádraží ke kolejím a univerzitě najdete detailně popsanou v našem průvodci Erasmus Guide.